Barborka & Terezka

foto
Rychlý odkaz
červenec 11
srpen 11
září 11
říjen 11
říjen 10
listopad 10
prosinec 10
leden 11
únor 11
březen 11
duben 11
květen 11
červen 11

Tak tady můžete najít co se na stránkách a u Barborky změnilo.13.11.2011

Přidána fotogalerie červenec, srpen, září a říjen 2011


08.08.2011

Přidána fotogalerie červen 2011


Tak po delší odmlce snad opět trochu krmiva pro vaše smysly v podobě nových komentovaných fotografií.

Květen začal Barunčiným lyžařským výletem na ledovec s tetou, zatímco zbytek se vydal na víkend na Vysočinu. Takže zatímco Barunka lyžovala, my jsme užívali jarní (až letní) počasí. Celá série fotek z víkendu na Vysočině je zde. Po opětovném šťastném shledání se další rytmus dní nesl na vlnách maminkovských besídek ve školce a dojemného vystoupení našich dětí. Poslední série fotografií je z tatínkovského výletu (něco jako víkendová akce Apalucha) pod Kralický Sněžník, kde jsme přespali na chalupě strejdy Broni.

Červen začíná záznamem tréninku gymnastiky - aneb holky Sokolky, pak tam máme něco z letní přípravy na dovolenou - aneb veget na Prýglu, no a pak už vás čeká masáž v podobě naší letní dovolené na Lefkádě (snad se tím prokoušete :). Na závěr ještě pár fotek z Ostravice, kde jsme byli v době konání AdrenalinCup 2011 a podporovali tým SHP mosty. Detaily od závodníků týmu najdete na stránkách Hynka, jednoho z členů týmu. Komplet fotografie z víkendu bez komentáře a cenzury jsou k mání kliknutím na tento odkaz.

Červenec se nesl opět v duchu dovolené, která se odehrála v Českém ráji. Počasí nám docela přálo a tak jsme v době probíhající Tour nemohli něž podnikat cyklovýlety, děti se s etapami rvaly tvrdě a bez známek nechuti zdolávaly s naší podporou desítky kilometrů na svých kolečkách či sedačkách. Tam, pravda, s fotodokumentací poněkud pokulháváme, zato ostatních fotek máme požehnaně. Společná dovolená se opět neobešla bez olympiády a hledání pokladu s plněním úkolů. Krátce po návratu z dovolené jsme ještě stihli turnaj v pétanque u nás na dvoře a na závěr měsíce jsme vyrazili (kam jinam) na dovolenou, tentokrát do Kanady. Jako správní patrioti samozřejmně do té naší České. Tam nám, pravda, poprchalo poněkud více, ale o tom už zase příště.

Tak příště zkusím nahrát fotky o něco dříve, jakýmsi hypotetickým limitem jsou mi 2 měsíce, ale nic neslibuji.

Slunce v duši!


27.07.2011

Přidána fotogalerie květen 2011


03.05.2011

Přidána fotogalerie březen a duben 2011


Minule (před 2 měsíci) jsem psal, že se zima nevzdává,

tak nevím, ale v Krkonoších zase sněží, venku je 5 stupňů a prší. Už bylo i 28 a sluníčko, tak doufám, že zase přijde pořádné jaro.

Minulé měsíce jsme využili k výletům do přírody, za babičkami a protože bylo opravdu pěkně, tak i k zahradní oslavě narozenin a pózování u rozkvetlých pampelišek. Taky jsem se zase po čase vydal s foťákem do plavání.

A aby té zimy nebylo málo, tak se v době kdy řešíme letní dovolenou chystá Baru s tetou Peťou na hory lyžovat.

Tak přátelé a kamarádi, mějte se krásně, skládejte básně a ...

... brzy naviděnou.


05.03.2011

Přidána fotogalerie únor 2011


Zima to nevzdává!

A to je dobře, protože jen díky tomu jsme si mohli užít super lyžování v Karlově, kde jsme měli nádherné slunné počasí. Jak jsem již psal minule, jako loni jsme na horách slavili Terezčiny narozeniny, letos sice až třetího, protože tatínek si druhého užíval v práci, ale hned další den jsme to oslavili. Terezka si oslavu narozeninového dne užila po svém, když poprvé sama bez pomoci sjela celý svah (s podporou vodiče v osobě tety Renči).

Holky lyžování doslova baví takže mnohdy až mráz je musel vyhnal ze sjezdovky. Padání k lyžování patří, a tak to taky holky berou. Barunka už je zkušená lyžařka, piluje techniku, jezdí obloučky bez pluhu, konečně se taky dočkala hůlek (tatínek jí je zatím z bezpečnostních důvodů nechtěl dovolit:). Terezka pokračovala v nácviku započatém na nový rok v Orličkách a šlo jí to celkem bez potíží. Osobně jí trochu podezřívám, že i když jela střemhlav a nechala se chytat, přesně věděla, jak by měla zatočit, jen si z nás trochu utahovala. Absolvovala taky necelou hodinu v lyžoškole, ale do konce tam nevydržela ...

Ale nakonec vše dopadlo výborně, žádné úrazy, plno zážitků a někteří už se těšili na pokračování ... že by zase Karlov?

Tak se budeme těšit zase příště, dejte vědět, jak to šlo přes zimu vám a příště už na jaře!

Čili pěkný zbytek zimy!


20.02.2011

Přidána fotogalerie leden 2011


Už se těšíte na jaro?

I když je ještě hluboká zima, venku je občas spíše jaro a i přes sliby, že příští týden bude mráz, si už lyžování asi tuto sezónu moc neužijem. Ale nevadí. Leden jsme začali na poctivě sněhové nadílce na Hamernici jako vloni, Terezka nazula lyže a poprvé to zkusila na svahu. Na druhý den byla schopná jet sama až dva obloučky, snad štěstí začátečníků... Barunka podávala stabilní výkon a jen málokdy jsme jí stačili ... taky začala jezdit sama na pomě.

Po návratu domů nás mnoho sněhu nečekalo, tak jsme alespoň vyrazili na výlet kolem koníčků po zamrzlém blátě. Terezka si zvykla v přítomnosti tatínka stavět si hlavu a chtěla se nosit. Nakonec šla sice po svých, ale divadýlko to bylo pořádné.

Přijel taky poslední ježíšek od dědy Luboše a pak už konečně mohl vánoční stromeček do výslužby (po mnohých urgencích maminky).

No a nakonec jsme krapet v předstihu oslavili narozeniny naší milé Terezky, protože na ty jsme měli být v Karlově. Počítáte správně, už třetí!

Tak Terezce ještě jednou všechno nejlepší a těšte se na příští fotky z lyžování v Karlově. Brzy naviděnou!


19.01.2011

Přidána fotogalerie listopad a prosinec 2010


Tož ještě jednou pěkný nový rok!

I když už je venku zeleno, můžete si prohlížet fotky s prvním sněhem této zimy (ten byl už v listopadu), který holky využily k prvnímu nácviku lyžování (až v prosinci) - sice jen na silnici před domem, ale šlo jim to.

V listopadu snad zaujme lampionový průvod ze školky, kterého součástí byla stezka odvahy kamsi do tmy a zase zpět. Na konci sice čekala paní učitelka a rozdávala bonbony, ale to děti nevěděly:) Dalším tématem je návštěva u Barunky v plavání (ne že bychom s ní nechodili normálně, ale tentokrát s foťákem... Ale daleko ob břehu nedosvítí blesk a blízko u břehu Baru dělá alotria, tak si to přeberte!

V prosinci byl samozřejmostí Mikuláš s obávaným čertem (tentokrát obávaným s velkým O, neboť se děti ve školce po jeho příchodu semkly do malého plačícího stádečka a jen pár při okraji se vrhlo maminkám do náručí - popravdě, z čerta šel vskutku strach, zejména poté co z ničeho nic přiběhl a začal házet děti do kouta, že je bere s sebou). Další část se věnuje předvánočním přípravám, pečení cukroví (u nás z redukováno na perníčky :), zdobení stromečku zvířátkům a pak už samosebou nekonečného stopování Ježíška, který trousil dárky, kde se dalo...

Tak venku už zase zesiluje zima, tak snad se příští týden v Karlově trochu vylyžujeme (byť to tatínek bude trochu kazit trochu vynuceným odjezdem do práce - holt každá sranda něco stojí a dát výpověď není zrovna malá sranda)

Tak Děkujeme všem návštěvníkům za přízeň v roce minulém a neOdejdete-li od nás, těšíme se na vás v roce novém!


30.10.2010

Přidána fotogalerie září a následně říjen 2010


Ahojte!

Tak zase nestíhačka :) Ale však už mě znáte, když to jde, tak to je.

V září byl jednoznačným trhákem výlet k móřu, kam holky vytáhly babi Ane s dědou Jurou a taky tetky hodslavjanky. Nám se vrátily nadšené holčičky a samá chvála: na holky, na moře a tak... Jinak byl zbytek září takovou řekněme rutinou, kterou jsme zakončili rutinní dovolenou v Luhačovicích - tedy déšť, chlad a tak...

V říjnu jsme začali svatbou tetky Báry a stréca Filipa a pak, jak sami uvidíte jsme buď trávili čas doma či v bundách venku, prostě podzim jak vyšitý.

Tak snad se mi podaří vám brzo poslat další várku fotek, držte mi palce. Září přidávám už teď, říjen přibyde o něco později (tak se neplašte, když vám zprvu odkaz nebude fungovat)

A to babí léto? - nějak jsem ho moc nepostřehl


18.9.2010

Přidána fotogalerie srpen 2010


Vítejte zpět!

Srpen utekl jako voda, a i když jsem minule psal, jaký je tu pařák, tak těch vyloženě letních dní v srpnu mnoho nebylo. I tak jsme si ještě užívali dovolené, ať už u babičky na Ostravici, doma v Brně či na výletě na Vysočinu.

Jak si holky přály, dočkaly se většího bazénu a patřičně si ho dokázaly užít, i když nebylo nejtepleji a navíc vzhledem k nejistému počasí byl bazén naplněn vodou sotva do třetiny. Konečně jsme také vyrazili do slibované ostravské ZOO, kterou všem doporučuji. Holkám se tam moc líbilo a využili všech možných i nemožných atrakcí (nejen) pro děti.

Po tvrdém návratu do reality chození do práce si tatínek dovolil ještě dovolenou na Vysočině a protože jsme se původně chystali k moři, tak to vyhrál hotel s bazénem se slanou vodou. Bohužel kromě prvního dne, který byl doslova letní, byly všechny ostatní něco mezi podzimem a zimou. Déšť a teplota kolem 10 až 15 stupňů nebyly přílišnou atrakcí našeho pobytu. Taky to holky odnesly slušným nachlazením a plánovaný záříjový výlet k moři s babičkou byl až do poslední chvíle v ohrožení.

A jak to nakonec dopadlo? Uvidíte příště.

Těšte se na babí léto - za chvíli je tu!


30.8.2010

Přidána fotogalerie červenec 2010


Letní pohoda je v plném proudu a tak doufám, že vůbec nemáte čas koukat po nějakých stránkách.

Samozřejmě i u nás panuje plné léto - třeba teď (17.8.) v deset večer je venku 26 stupňů, ale 70 procent vlhkost, takže je tu jak u moře... uf

My si v červenci užili hned ze začátku volna u babi v Beskydech, kde si pobyt holčičky docela protáhly. Mezi dovolenýma jsme se jeli občerstvit třeba do super jezírka do Slavkova (zájemce musím zklamat, jde o jezírko neveřejné). Je pravdou, že si holky jinak letos moc nezaplavaly, neb byly při příhodných podmínkách povětrnostních decimovány okolnostmi jako neštovice a podobně, ale lásku k vodě ani nacvičené plavecké minumum zjevně nezapomněly.

Po této krátké pauze jsme následně pádili na (cyklo)dovolenu do Českého ráje, kde jsme pojezdili všechny kopce v dosahu, Baru i Hanka s Terezkou na sedačce valily o stošest (tatínek vozil na kole pouze přetěžkou tyč, kterou občas zapřahal k hlavě Barunčiného kola). Kromě aktivit jako kolo a návštěvy památek musím konstatovat, že šlo také o kvalitní kulinářský zážitek, neboť variace pochoutek z grilu v podání našich spoludovolenkářů nebraly konce.

Prozradím vám, že z ráje v Čechách jsme se pak přesunuli do ráje v Beskydech, ale o tom zas příště.

Tak brzy naviděnou


9.7.2010

Přidána fotogalerie květen a červen 2010


Někdy je dobré podívat se zpět

Když tak zpětně čtu, co jsem vám minule psal (vím, že už je to doba, protože jsem psal dokonce o lyžování :), tak jsem vám přál mnoho šťastných kilometrů na kole či bez. To jsem ještě ani netušil, že podobné přání budeme potřebovat i my.

V květnu ještě podle fotek poznáte doznívání narozeninových oslav, výlety za divadlem a strojené pózování v matičce přírodě s touhou polapit nějakou výstavní fotografii (předesílám, že se naše snažení spíše minulo účinkem).

V červnu už bylo jaksepatří léto, i když některé dny byly spíš podzimního rázu. Jako již tradičně jsme vyrazili na společnou dovolenou, tentokrát v mírně obměněné sestavě a hlavně s příznivější předpovědí počasí. Věřím, že si děti odpočinuly, dostatek času k odpočinku měly některé bohužel zejména při pojezdech mezi nemocnicí a chatou. Nejvíce (vlastně dvě) nehod potkalo letos Barborku, ale nebyla jediným šťastlivcem. Napřed pád na kole a o několik dní později šlápnutí na střep bylo nevítaným zpestřením našeho jinak vcelku poklidného pobytu. Jak se zdá, tak nehody na Barborce nezanechaly výraznější památku a bohužel ani výraznější ponaučení pro příště...

Vzkaz pro strejdu: stehy ex desátý den, rána zhojena p.p., denní převazy dirigovala Barunka sama. Extrakce stehů byla velmi podobná jejich zavádění. Každopádně ještě jednou díky! Vzkaz pro tetu: necelých šest dní, dnes (tj. 9.7.) odesláno.

Tož zase brzy ahoj!


2.5.2010

Přidána fotogalerie duben 2010


Letí to ...

... ani nevím jak a už je pryč i duben a opět mám zpoždění. Zatímco v březnu byla ještě spíš zima, tak v dubnu už to sluníčko mělo trošku více síly a nic na tom nezměnila ani Eyjafjallajökull.

V březnu byla Baru s tetkou Peťkou již tradičně na lyžovačce, zatímco Terezka si doma s mamkou užívala první jarní dni. Ale těch bylo opravdu poskrovnu. Koncem měsíce už začala narozeninová sezona, takže na přelomu měsíce párty střídala párty.

V dubnu pak samozřejmně byla dominantní událostí narozeninová oslava naší teď již čtyřleté Barborky, která i přes všechny výstrahy a nepolevující neposednost nakonec dostala hlavní dar - tedy nové kolo, které se záhy stalo přítelem na cesty do přírody. Přechod na větší kolo bez postranních koleček zabral několik minut a několik nevýznamných pádů. Každopádně teď již mohu říct, že Baru zvládla techniku na jedničku, nyní už jen docvičit vytrvalost a reflexy kam kdo uhýbá, aby se holky při společných výletech stále neválely po zemi :).

Tak a teď už vypněte počítač a vzhůru do jara!

Mnoho šťastných kilometru na kole či bez...


26.4.2010

Přidána fotogalerie březen 2010


16.3.2010

Přidána fotogalerie únor 2010


Tak jsme tu zase!

den se sešel se dnem a rok s rokem, no a malá Terezička už tu má své druhé narozeniny. Věřím, že si je užila a stejně tak i Baru, která jí velice ráda vypomohla s rozbalováním i používáním dárků.

Jen co se holčičky vyspaly po narozeninové oslavě, už se jelo na hory, kde Barunka absolvovala intenzivní kurz lyžování pod vedením instruktora Kuby, který měl za úkol vypilovat její techniku. To zvládl myslím velmi dobře, takže když jsme odjížděli, Barunka hlásila, že se jí ten kárvingový oblouk povedl :)

V průběhu fotek jistě postřehnete Barunku čtoucí dopis - rozumějte: její první dopis vůbec. Vy zasvěcení jste, myslím, záhy poznali o co jde a věřím, že důvěra ve jsoucno někde blízko vrcholu pyramidy vám dává naději na další radost vaší ratolesti z přichodivších dopisů.

Druhá série fotografií je zapojení vílích převleků od Ježíška do akce při klinickém sportovně-karnevalovém setkání v Ořechově.

Únor bílý, sílí pole ...


23.2.2010

Přidána fotogalerie leden 2010


8.2.2010

Přidána fotogalerie prosinec 2009 a komentář (leden bude doufám brzy následovat)


Tož děcka,

koukám, že když na stránky nedám nového nic, tak trháte rekordy v návštěvnosti. Tak než začnete trhat mě, že tu furt (B: "říká se pořád, tatínku!!!") nic není, tak raději hejbnu kostrou a fotky nahrávám. Dneska je to konečně za prosinec a v nejbližších dnech snad i za leden.

Prosinec jsme zvládli brilantně - myslím hlavně předvánoční shon, který se nám podařilo, myslím, že úspěšně, eliminovat. Holčičky se na Ježíška těšily a nebýt Barunčiných komentářů na prskavky na vánočním stromečku, které se jí nelíbily :), bylo vše pohodové.

V lednu jsme pak díky sněhové nadílce začali výcvikové kurzy sjezdového lyžování, které jsou zatím velice slibné - Šárko Z. boj se!

Tož, jak říkám, hlavně klid a nedejte se hnát a až bude trocha víc času, tak popustím více uzdu módu vyprávěcímu.

Žijte blaze


15.12.2009

Přidána fotogalerie listopad 2009


Nesem Vám noviny,

ano, tak tyto řádky píšu v třetím adventním týdnu, 9 dní před Vánocemi. To je hlavní důvod proč se mi těžko vzpomíná zpět na listopad, co že to holčičky vyváděly.

Nicméně, situace na bitevním poli je stabilizovaná a přehledná. Protivníka nemaje, nám holčičky pěkně kvetou a nebýt ojedinělých epizod nachlazení, které se tu a tam slévají do jednoho dlouhého (hlavně u Terezky), by se tomuto sychravému času nedalo nic moc vytknout.

Byli jsme na návštěvě v Budějicích, kde se holky vyřádily nejen v hostitelském obýváku, ale hlavně na "hřišti bez bot" a také v ZOO na Hluboké (tam se nevyřádily na zvířátkách, ale na průlezkách:)

Jinak se pro již zmíněné posmrkávání holčičky zdržovaly spíše doma a tak si krátily chvíli všelijakým kramařením (viz poslední foto). Jinak Terezka se už krásně domluví, ale Japonština zůstává i nadále její mateřštinou. Barunka to s Terezkou už umí moc pěkně a pokud se do ní Terezka zrovna nezakousne, tak i některé krizovky zvládají bez křiku:)

Radujte se!

Krásné Vánoce, my


16.11.2009

Přidána fotogalerie říjen 2009


Tak tedy,

jsme tu opět s novou dávkou nejnovějších fotografií, tentokrát za říjen.

Jak jsem již naznačil minule, zima už v říjnu vystrkovala drápky, ale moc nic z toho nakonec nebylo. Byť jsme skalácky vyrazili na Ostravici v době první sněhové kalamity (Barunka vybavena i lyžemi :), jediný závěr z toho byl, že se Terezka bála sněhu. Snad ji to přejde, když loni jí sníh vůbec nevadil, je ale pravda, že v něm loni mnoho nenachodila.

Barborka dále propracovává spolupráci se spolužáky a spolužačkami ve školce. Když jdeme domů, tak se s některými lišácky zdraví, jakoby naplánovali něco hrozně tajného. V říjnu také ve školce proběhlo dýňování, čehož si užila hlavně maminka (neb tatínek se zašíval v práci :). Nakonec holčičky hrdě vystavily své výtvory po boku ostatních Barborčiných spolužáků. Rozsvícená svíčka v dýni měla jen malý strašidelný efekt, protože se vše odehrálo za bílého dne :)

Další radostnou událostí byla naše první návštěva brněnské ZOO, což byla spontánní akce plánovaná maminkou přibližně 3 roky :). Takže užívejte a klidně se nestyďte nám napsat nějakou odezvu, ať víme jestli se Vám stránky líbí či co. Hoj


21.10.2009

Přidána fotogalerie září 2009


Čau kucí a holky

Zase zpoždění a vyhlídky na příští měsíc o nic lepší... navíc do toho začnou podzimní plískanice a předvánoční shon ... ne, to snad ještě ne, alespoň se budu snažit :)

V září jsme ještě užili teplých dní, zato teď v říjnu už jich zdaleka tolik není. Snad nám pěkné počasí vydrží a ještě někam vyrazíme. Každopádně si holky užily (byť trochu nemocné) první sněhové kalamity na Ostravici (ale to až ve fotkách za říjen:)

Terezka dál pokračuje v zlepšování své řeči, už mluví v rozvitých větách a často není k zastavení, ale má to stále drobný háček - nikdo jí totiž nerozumí :) Asi vynalezla vlastní řeč, zatím jí je rozumět jen několik slov. Barborka se sžívá se školkou, už tam i spává (teda zůstává přes poledne - protože to spaní jí moc nejde), byť jen 2 krát týdně. Dělá také pokroky ve své sportovní kariéře. Na jednom z výletů vyzkoušela kolo bez postranních koleček a musím přiznat, že jí to docela šlo.

Také tento měsíc je vám drobnou satisfakcí "větší než malé množství" fotografií, ale nebojte, proti srpnu je jich polovina :)


18.9.2009

Přidána fotogalerie srpen 2009


Ahoj fandové!

Tak jsme zpět doma z dovolených a aktualizace vašich oblíbených stránek opět nabírá zpoždění. A co že jsme to všechno v srpnu zvládli?

Koupání, turistika, svatba, návštěvy, stanování, oslavy a hlavně dovolená u moře. Byli jsme v Sumartinu na Brači v Chorvatsku a myslím, že se nám tam všem moc líbilo.

Holky to všechno perfektně zvládly (samozřejmě za vřelé podpory nejen rodičů, ale hlavně také dalších rodinných příslušníků a kamarádů). Plavání jim docela jde (i když s křidýlky) a vodu mají moc rády (jsou to prostě vodnice).

Tak pěkný konec léta všem a ať tu nálož fotek zvládnete!


3.8.2009

Přidána fotogalerie červenec 2009


To byl ale hic!

Celý červenec pařák jako hrom, do toho bouřky, skoro jako v tropech. Holky utekly skoro na dva týdny do Beskyd a taťka zatím doma, teda spíš v práci, živořil.

Nové fotky jsou takové skoro přehlídkové, jako by holky trénovaly na modelky (to ale z dlouhodobého pohledu neprojde přes tatínka:). Část fotek je focená telefonem (je více při ruce), tak omluvte občas lehce nevyváženou teplotu barev.

Holčičky jsou šikovné, nejvíc jim jde neposlouchat, jako by ouška byla úplně zacpaná. Také se naučily docela obstojně vztekat - myslím, že jako herečky by se neztratily:) Jinak si užíváme léta, nějaký to koupání a výlety, taky už holky zvládly víkend u babi Dany a dlužno dodat, že i babi to zvládla :), za což všem zúčastněným mnohokrát děkujeme :).

Tak si ještě užívejte léto!


2.7.2009

Přidána fotogalerie červen 2009


Tak jste se dočkali!

Nevím kolik z Vás už ani nedoufalo, ale jak jsem viděl (týdně kolem dvaceti přístupů) Váš zájem o novinky neutuchá!

Současně jsem přidal fotky za duben, květen a červen, takže teď budete mít chvíli na co koukat. Celé období se neslo v duchu taťkovy momentální indispozice (a tedy zdržení aktualizací), celkového oteplení a tedy více pobytu venku.

Už ani nevím, co všechno bych vám na holčičky řekl, prostě rostou jako z vody. Nejvíc jim, myslím, rostou růžky na hlavě, protože jsou to pěkná čertiska a i když jsou většinou mazlíci a andílci zároveň, dokaží to změnit během minuty do naprostého opaku. Prostě užívají si své dětství až z toho rodiče šediví :)

Holčičky jsou jedna parta, dokážou se spolu pěkně zabavit, ale pořád ještě přetrvává Barunčina touha ukazovat, kdo tu byl první. To však Terezka již ukazuje, že být mladší neznamená být v pozadí.

No dosti řečí a hurá na fotky. Pěkné léto, my!


29.6.2009

Přidána fotogalerie duben a květen 2009


26.6.2009

Taťka odatestoval, tak snad brzy zaplní tu několikaměsíční mezeru...


17.4.2009

Přidána fotogalerie březen 2009.

Vítej jaro!

Tak nevím jak vy, ale u nás se s přechodem do teplých a slunečních dní výrazně zvedla nálada a byť drobotina i přes zvýšení teplot venku nějakou tu rýmečku ještě má, tak povšechně je situace daleko příjemnější než za dlouhých zimních večerů.

Holky jinak dělají radost hlavně mamince, neb doma nenechají místečko nepovšimnuto a venku nenechají kámen na kameni, všímají si úplně všeho a pro nás je občas dost těžké být o krok na před a některým kontaktům (třeba zvláště zablátěným lokalitám) předejít.

Tedy ať se vám jaro líbí a brzy zase naviděnou či slyšenou...


21.3.2009

Tedy první jarní den, přidána fotogalerie únor 09.

Kamarádi!

Tak v únoru je myslím jasné všem, že stěžejní událostí byly Terezčiny narozeniny. Byť neměla pět dortů jako při první oslavě Barborka, myslím, že oslavy byly alespoň stejně tak úspěšné, jako Barunčiny. Ale srovnávat se nemá...

Druhá část oslav, které probíhaly jako obvykle v kruhu rodinném, se odehrávala na Ostravici a tento pobyt byl spojen také s kvalitní zimní dovolenou a potažmo lyžařským tréninkem pro Barborku. Dnes už je jasné, že sníh, který dědovi zhatil některé plány údržby jeho haciendy, se na druhé straně setkal s bouřlivou odezvou nových začínajících talentů :)

Jinak jsme vše přežili vcelku ve zdraví, což však nelze říct o této zimě celkově, neboť holčičky a mnohdy i rodičové jsou co chvíli na hromadě, byť by to byla "jen" rýmečka.

Terezka je teď už zdatný chodec, zvládá i poctivé překážky a nedá se rozhodit ani Barborkou proběhnuvší v její těsné blízkosti. Barunka si s Terezkou chvílemi i krásně pohrají, ale vše většinou stejně skončí pláčem, protože si kupodivu nakonec jedna chce hrát zrovna s tím s čím chce ta druhá.

Tak zase příště, snad ještě nějaké sněžné zážitky.


3.2.2009

Přidána fotogalerie leden 2009.

Tož vítejte v novém roce!

Počítadlo mi říká, že i přes moji nedochvilnost v aktualizaci fotogalerie neutucháte ve vaší touze vidět nové fotografie, což nás velice těší a za několikatýdenní zklamání se omlouvám. Satisfakcí Vám budiž lednový archív, vložený jak to jen šlo :)

My jsme absolvovali zejména vánoční svátky (jako jistě i vy:), přechod do nového roku a hlavně zimní dovolenou ve Špindlu, kde Barunka podnikala první lyžařské pokusy. Musím jí pochválit, docela jí to šlo, a nebýt toho, že celou chatu sklátila viroza, tak si myslím, že by zvládla i plně samostatný sjezd. Na ten jsme si ale netroufli:) Terezka si užívá klubání svého chrupu a aby toho nebylo málo, prokládá to teplotami, abychom nevěděli, jestli je nemocná, nebo jí "jen" rostou zuby. Co se chůze týče, tak až ke konci ledna zapomněla na vánoční nošení všemi příbuznými (mamku a taťku nevyjímaje) a začala opět podnikat své razantní výpady plné dramatických chvilek se šťastným koncem.

Barborka je na Terezku čím dál milejší a už ji mnohdy zapojí do hry. Ne pro všechny hry má ale Terezka pochopení :)

Tak snad brzy naviděnou - příště fotky z narozeninových oslav!

P.S.: Také bych rád upozornil na nově vložené fotky podvodní - viz sekce fotky, nebo přímo odkaz zde.


25.1.2009

Přidána fotogalerie prosinec 2008. Odkaz na ni až s lednovou :(


22.12.2008

Přidána fotogalerie listopad 2008.

Ahoj,

snad i díky té předvánoční době, ale hlavně díky okolnostem co za to mohly i dříve, se Vám dostává nových fotek zase až nyní.

Holky řádí dál jako pominuté, nejsou to rozhodně žádné nesmělé děcka, co sedí v koutě a žmoulají rohlík. Největší změny jsou samozřejmně opět u malého prdi, tedy Terezky. Už to stání bere vážně, pořád ještě raději využívá oporu nábytku či kolemstojících. Za ruce udělá i pár skorojistých kroků.

Barborka je taky šikula, už i nakreslila obličej panáčka, i když jeho oči zabíraly celou plochu obličeje, ale to jistě nevadí.

Tak tedy klidné svátky vánoční a hodně zdaru v novém roce...


6.11.2008

Přidána fotogalerie říjen 2008. Bohužel odkaz na ni přidávám až 18. 11.

Vážení diváci,

dnes jsme pro Vás připravili ten nejlepší výběr z našich fotozásob.

Už tu máme podzim, teploty jdou dolů, děti jsou nabalené, stmívá se brzy, ale děcka řádí dál. Terezka už na jednom místě vydrří zřídka, vyráží na výlety a už i zkouší sama stát. Je to vlastně bržděný pád s latencí několika desítek vteřin:) Máme dva první zuby - jedničky dole. Terezka přestala být to hodné tiché miminko co spalo celou noc a teď je to pěkný raubíř, co se umí ozvat z plných plic, když se jí něco nelíbí.

Barborka naproti tomu trošku zmírnila razanci svého odboje, i když stále ještě Terezku nenechá dělat všechno. Sama se vždy ráda obleče a když je potřeba v časové tísni zabrat, pochopí to a hned první výzvě hned vyhoví - v reále to vypadá tak, že máme-li 10 minut na odchod a běžně nám oblékání zabere 5, tak v takovém případě se chystáme 15 s řevem, prosbami a hrozbami:).

Toť vše a těšíme se na příště...


14.10.2008

Přidána fotogalerie srpen a září 2008. Prostě nestíhám.

Dámy a pánové,

po dlouhé odmlce způsobené hlavně časovou tísní, ale také technickými potížemi, jsme zpět.

Během srpna a září se podařilo, hlavně Terezce, mnoho nového. Nejen, že už propracovala přetočení na břicho, postavit se na čtyři a na přelomu srpna a září i vyrazit kupředu, ale dále na sobě pracovala a teď už bez větších rozpaků zvládá i stoj na dvou a pomalu vyráží kolem nábytku. Pravda, sem tam ještě zvítězí přitažlivost (někdy za přispění Barborky), ale celkově to zvládá na jedničku. Barborka zato propracovala jízdu na svém Bejkovi (rozumněj: odrážedle Azub Fík - nazvaném Bejk). Po jednom větším karambolu už má i trochu zábrany a ví, že to není jenom zvednout nohy a jet z kopce:)

Věřím, že nám i nadále zachováte přízeň, Vašich zhruba 20 návštěv týdně nám dělá radost:) Víme alespoň, že i přes taťkovu nedochvilnost co se týče aktualizací, se nemůžete dočkat novinek.


17.8.2008

Přidána fotogalerie červenec 2008. Tento den měla také Terezka křtiny.

Ahoj vytrvalci!

Je Vám konečně k dispozici další dávka těch nejžhavějších fotek našich princezen.

Jak je patrno, fotky jsou buď statické nebo koulecí, protože Babu nezachytíme jinak než když se nehýbe (jinak je totiž moc rychlá a tedy rozmazaná:) a Terka se prostě koulí sem a tam, a když se nekoulí, tak rotuje po břiše, staví se na čtyři a jen vyběhnout.

Dnes jsme byli v Bošovicích na křtu Terezky a vyrážíme do Beskyd, takže jak správně tušíte, máte se příště na co těšit (tedy, když počasí dovolí:)


21.7.2008

Přidána fotogalerie červen 2008.

Vítejte!

Po drobné odmlce jsme zpět a konečně se můžete podívat, co že jsme to v červnu dělali (i když už je skoro konec července:)

Terezka se už zvládá docela slušně koulet, na dovolené využila téměř celé plochy tří postelí. Absolvovali jsme pár svateb, jednu bez Babu (aby si užila babičky a rodiče svatby:), no a na konci měsíce jsme vyrazili na dovolenou. Vzali jsem s sebou i kola a přes veškeré snahy rodičů nás zničit, jsme to přežily ve zdraví.

Takže pěknou podívanou a brzy (doufáme) naviděnou zase třeba u Vás;)


8.6.2008

Přidána fotogalerie květen 2008.

A květen je taky fuč,

Terezka se nám pěkně zakulacuje, ale nutno přiznat, že proti Barunce v číslech lehce zaostává:)

Terezka už přestala být to tiché miminko, co leží a nic neříká. Brzy totiž zjistila, že když dělá humbuk, někdo se jí věnuje a tak si to užívá. Nutno dodat, že proti Barunce je však stále nejklidnější miminko na světě. Barborka proti tomu zůstává stejná neposeda, ale je velmi šikovná a je třeba si dávat pozor na pusu, protože co jednou řeknete, to ví i na druhý den!

Květen nám nabídl mnoho teplých a slunečných dní, takže fotky jsou barevnější a rozesmátější ... no prostě, pěkné léto všem, přejí Maršálci


13.5.2008

Přidána fotogalerie duben 2008.

Ten čas ale letí...,

Opět se zpožděním, tentokrát ještě větším, si Vám dovoluji nabídnout novinky z naší rodinky.

Holky nám jen kvetou, Barborka hlavně na vynalézovosti a Terezka hlavně vzrůstem. Babu 6. dubna oslavila své druhé narozeniny, řekl bych, že oslavy nebyly tak masivní jako první rok, ale určitě stály za to:)

Jak také uvidíte, vyrážíme už na návštěvy a jiné akce. Takže příště třeba u Vás:)


17.4.2008

Přidána fotogalerie březen 2008.

Přátelé, kamarádi,

Fotogalerie březen 2008, tak toužebně všemi očekávaná, je tu. Za zpoždění se omlouvám, ale lepší už to se mnou asi nebude.

Mamka nám pomalu šílí, holky - hlavně tedy Babu - řádí jako ďasi. Terezka už dokázala, že je sice hodné a tiché děvče, ale že umí i opak... Barunka naopak prohlubuje svůj um ve vzdoru a užívání všech záporných slovesných tvarů.

Nadále však přibývá dovedností a umu, takže se na ně vlastně vůbec nemůžeme zlobit. No a vy se těště na příště, Babu měla 6. 4. své již druhé narozeniny...


12.3.2008

Aktualizována fotogalerie únor 2008.

Milí a drazí,

tak dnes jenom přidávám fotky do fotogalerie únor 08. Další budou až za březen.

Holky to tu zvládají docela dobře, i když mamka občas vypadá, že si s mrňouskama přes den pěkně užije. Holky se vzájemně doplňují a nejlépe jim to jde v časování, kdy jsou vzhůru. Prostě když spí jedna, tak druhá je vzhůru a naopak.


20.2.2008

Přidána fotogalerie 22M, aktualizována galerie Terezka a nově přidána galerie únor 2008. Nadále již bude struktura fotogalerie dle kalendářního měsíce v daném roce.

Ahojte, tak holky si vesele živoří, nezávisle na vůli rodičů. Ta starší (tedy Barunka) bojuje o své místo pod sluncem přechody z andílka do ďáblíka a zpět a ta menší (Terezka) zase ve dne spí a v noci mívá poledne.

Terezka roste jako z vody, dělá značné pokroky a člověk si znovu zavzpomíná, jak malé a přesto progresivní mohou miminka být.

Co se týče fotek, jistě zaznamenáte změnu v členění. Nově budou fotogalerie nazývány rokem a měsícem vydání. Považuji za nutné Vás též upozornit, že dnes jsem přidal nejen aktualizovanou galerii Terezka, kde fotek spíše ubylo, ale zejména poslední z Barunčiných samostatných galerií (tam jsem měl dluh) a samozřejmě také nové fotografie již obou našich princezen.


3.2.2008

2.2.08 se narodila Barunce sestřička Terezka, a tak byla přidána fotogalerie Terezky

Vážení a milí přátelé,

jak jste již asi byli informováni, dne 2.2.2008 ve 22:50 se naše rodinka rozrostla o nového člena: Terezku. Je to krásná slečna a při narození byla dlouhá 50 centimetrů a vážila 3150 gramů.

V následujícím odkazu najdete první fotky z porodnice a při příchodu domů.


19.1.2008

Přidána fotogalerie 21M

Snad je to ten vánoční čas, ta doba, kdy se všechno postupně zklidní a nasává se pohoda při vůni stromečku.

Vánoce jsme si (a hlavně Barborka) pěkně užili v klidu domova i s našimi blízkými.

Barborka byla ze stromečku celá vyjevená (však uvidíte), ale dárečky od Ježíška jí daly rychle na toto překvapení zapomenout. To víte ono takové kolo (tedy odrážedlo), vláček (vlastně celá jízdní souprava) nebo miminko (i s nuníčkem) dokážou odvést myšlenky jinam.

Naše uličnice se jinak i nadále pěkně činí, pusu nezavře a chvíli neposedí. Také se už nemůže dočkat nového přírustku. No uvidíme, příště už to možná nebude jenom o Barborce...

Těšte se! My už se také nemůžeme dočkat.


30.12.2007

Milí přátelé a věrní návštěvníci Barborčiných stránek!

Po krátké odmlce způsobené hlavně stěhováním a vánocemi jsme zpět v plné síle a po překonání nefunkčnosti stránek v IE7 změnou designu nám dovolte, abychom

Vám všem popřáli příjemné a pohodové prožití svátků vánočních a v novém roce hlavně klid a mír a spoustu času stráveného s Barunkou a brzy budoucím přírůstkem alespoň na našich stránkách.

No a u nás je samozřejmně spousta novinek, jsme v novém, Barborka má svůj pokojíček, na který si rychle zvykla, ale ke svým zlotřilostem i hrám využívá doslova celou plochu bytu.

Pusu už vůbec nezavře, přesně ví, jak škádlit své okolí a vůbec je to pěkná nezbeda.


Tak třeba od 30.12.07 máme nový design, je to hlavně kvůli překonání nefunkčnosti předchozích stránek v IE7.

Na nových stránkách použijte k přechodu na jinou část stránky navigační lištu v horní části a pro rychlý přesun na fotky z poslední doby tabulku v pravé části stránek.

Ve vlastní fotogalerii vás odkaz pod fotkou bude vracet zpět na hlavní stránku Barborky a ne do fotogalerie, snad to kousnete.

No a vzhledem k tomu, že již brzy Barborka nebude naše jediná ratolest, zahajuji průzkum, jestli mají mít obě ratolesti vlastní stránky nebo společnou a jestli společnou, tak jestli mohou zůstat pod aktuální adresou: Barborka.

mar.sal@tiscali.cz©tatínek 2006-2011